2018-01-02

Yeni Yıla ''''HUZUR''''lu Girdiler 

Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, Çorlu Huzurevi’nde ‘Filizler Çınarlarıyla Buluşuyor’ adıyla, renkli bir program gerçekleştirdi. Programa, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu öğretim görevlilerinin yanı sıra, Özel Optimed Hastanesi Başhekimi Dr. Recep ÇALIŞKAN,  Optimed Hastanesi Halkla İlişkiler Birimi Yöneticileri Nagihan AKTAŞ ve Metin Demirtaş da katıldı.

TULUM SESİ İLE MEST OLDULAR

Program sırasında, Grup Morde’nin seslendirdiği şarkılar eşliğinde, öğrencilerle dans edip halaylar çeken huzurevi sakinleri, gönüllerince eğlenirken, seslendirdikleri türkü ve şiirlerle de programa renk kattılar. Huzurevi’nde kalan 89 yaşındaki Ramazan Akdemir, seslendirdiği ‘Leyla’ ve ‘Sarı Gelin’ türküleri ile, salondan yoğun alkış alırken, 69 yaşındaki Fikriye Küçükçayır ise ‘İhtiyar Olunca’ isimli şiirini okuyarak, katılımcıları hayran bıraktı.  

DUYGUSAL VEDA

3 saat süren yeni yıl buluşmasının en hüzünlü anı ise vedalaşma sırasında gerçekleşti. Sıkı sıkı kucakladıkları öğrencilerden ayrılırken hüzünlenen Huzurevi Sakinleri, öğrencilerin ‘Bulduğumuz her fırsatta sizleri ziyaret edeceğiz’ sözüyle moral buldular.