2017-01-09

Defacto ile Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı 

Çerkezköy Meslek Yüksekokulu ile Defacto Perakende Ticaret A.Ş. arasında, meslek yüksekokul öğrencilerinin mesleklerini uygulamak için gerekli olan bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla eğitim ve öğretimde işbirliği protokolü imzalandı.

İşbirliği Protokolüne Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve Defacto Perakende Ticaret A.Ş. Kıdemli Depo Müdürü Mesut Sulutaş imza atarken; törende Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Can Burak Şişman, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Taha Aslanlı ve Öğr. Gör. Gülten Vatansever Balcıoğlu da bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen protokol ile Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Lojistik Programı 2. sınıf öğrencileri ile Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü, İş Sağlığı ve güvenliği Programı 2. sınıf öğrencilerinin Türkiye İş Kurumu tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programlarından yararlanılarak mesleki deneyimlerinin arttırılmasına ve bunun yanında teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yönelik çalışmalarının Defacto Perakende Tic. A.Ş.’nin fabrika, laboratuvar ve diğer birimlerinde uygulanması sağlanacak.  

Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, “Namık Kemal Üniversitesi olarak gerçekleştirdiğimiz bilimsel çalışmaları mutlaka bölgemizdeki sanayi kuruluşlarımız ile birleştirmemiz gerekiyor. Üniversitemizde yürütülen uygulamalı araştırmalar, sanayinin problemlerine pratik çözümler getirecek, Üniversite ile sanayi arasında kurulan işbirliği ile kurumların gelişmesine katkı sağlanacaktır” sözlerine yer vererek imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.