2014-06-10

Sınıflara ‘tefriş eden’in adı verilecekVeliköy’de inşası tamamlanan Çerkezköy Meslek Yüksekokulu yeni Binası’nı, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç.Ercan Buluş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Eryılmaz ve Türk Telekom Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Tuncay Karakuş ile birlikte ziyaret eden Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, geçici kabul aşamasına gelen Yüksekokulu binasında incelemelerde bulundu. Yüksekokul Binası’nın Çerkezköy için son derece önemli bir eser olduğunu kaydeden Kaymakam Kubilay “Okul eğitime açıldığında, ilçemizin en önemli eğitim merkezlerinden biri olacak. Fiziki şartlar iyileşeceği için, yeni bölümler açılacak, öğrenci sayımız artacak. Bu da ilçemize olumlu yansıyacak.” diye konuştu. İnceleme esnasında konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Biz de, elimizden gelen desteği vereceğiz” şeklinde konuştu. ÇEMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercan Buluş, bina yapımının tamamlandığını söyleyerek, tefrişat için hayırseverlerden destek istedi. Binanın sıra, masa gibi ihtiyaçları için hayırseverlerden yardım beklediklerine vurgu yapan Buluş, “Konferans Salonu, labaratuar ve sınıflarımıza, tefrişatını yapan hayırseverlerimizin veya temsil ettikleri kurumların isimlerini vereceğiz.” Dedi.

 Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Veliköy’de yapımı devam eden Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nun yeni binasında incelemelerde bulundu.

İNCELEMEDE BULUNDU
Dün saat 10.30’daki incelemede, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’a Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ÇEMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercan Buluş, Müdür Yardımcısı Metin Taşkın, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Eryılmaz, Belediye Meclis Üyesi Ayfer Dönmez, Türk Telekom Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Tuncay Karakuş, ÇEMYO Öğretim Görevlisi Taha Aslanlı, ÇEMYO İdari Sekreteri Gülsüm Tekin ile yüklenici firmanın yetkilileri eşlik etti. 

“ÇERKEZKÖY’E BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, geçtiğimiz günlerde binaya inceleme ziyaretinde bulunduklarını söyleyerek “ÇEMYO binası Çerkezköy için son derece önemli bir eser. Bacasız sanayi olarak da nitelendirdiğimiz eğitim bizler için çok önemli. Yüksek okul, kültür sanatın yanı sıra eğitimi de çeşitlendirecek. Bu sebeple binamızı çok önemsiyoruz. Okul faaliyete geçtiğinde ilçemizin en önemli eğitim merkezlerinden biri olacak. Yeni bölümler açıldığı takdirde öğrenci sayısı da artacak. Bu da ilçeye olumlu yansıyacak” diye konuştu.

“KOORDİNASYON İÇİNDEYİZ”
Bu çerçevede ilgili kurumlarla koordinasyon içinde olduklarını kaydeden Kubilay, “Çalışmalar hızla devam ediyor. Bugün de süreci değerlendirmek için bir araya geldik. Binanın Çerkezköy’e kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 

“MEVCUT BİNA FİZİKEN UYGUN DEĞİL”
Kaymakam Kubilay, geçici kabulün bu ay sonuna kadar yapılması durumunda, yeni binaya taşınılmaması için hiçbir engel kalmayacağını söyleyerek şöyle devam etti: “Mevcut bina fiziken çok uygun değil. Yeni bina her bakımdan daha rahat olacak. Böylelikle kalite de artacak. İlerleyen zamanlarda, Türkiye’de kendi alanında en fazla tercih edilen bölümlerden biri olacak” şeklinde konuştu. 
ÇEVRE DÜZENLEMESİ KALDI
ÇEMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercan Buluş, Kaymakam Kubilay’ın projeyi yakından takip ettiğini belirterek “Çalışmalarımız iyi gidiyor. Binamız neredeyse tamamlandı. Bir tek çevre düzenlemesi kaldı” diye konuştu.

HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ
Ercan Buluş ayrıca, binanın sıra, masa gibi ihtiyaçları için hayırseverlerden yardım beklediklerine vurgu yaparken, yardım karşılığında sınıflara yardımseverlerin isimlerinin verileceğini de dile getirdi.

“ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİZ”
İnceleme esnasında konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Belediyelerle ilgili teslimatta artık sona geldik. Büyük ihtimalle bu haftadan sonra tamamlanacak. İşlemler sona erdiği zaman binayla ilgili çalışmalara başlayacağız ve elimizden gelen desteği vereceğiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Kaymakam Kubilay ile ÇEMYO Müdürü Buluş, okulda incelemelerde bulundu.