2014-06-17

Başkan Akay’dan Yüksekokul’a ziyaretÇerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti. Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Ercan Buluş’tan Veliköy’de inşaatı tamamlanan yeni yüksekokul binasına ilişkin bilgi alan Başkan Akay, Belediye olarak, başta peyzaj çalışmaları olmak üzere, her konuda destek vereceklerini söyledi

Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret eden İlçe Belediye Başkanı Vahap Akay, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercan Buluş’tan hem mevcut okul, hem de Veliköy’de inşası tamamlanan yeni Meslek Yüksekokulu hakkında bilgi aldı.
GEÇİCİ KABUL AŞAMASINDA
Okulun inşaatının, konferans salonu ve birkaç küçük eksiklik dışında tamamlandığını belirten Yüksekokul Müdürü Buluş “Bu eksiklikler de tamamlandıktan sonra, geçici kabul yapılacak. Ardından da Namık Kemal üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Osman Şimşek Hocamız tarafından kesin kabul gerçekleştirilecek.” Bilgisini verdi.

ÖNCE MEZUNİYET SONRA TAŞINMA
23 Haziran 2014 günü mezuniyet töreni tertipleyeceklerini ve 2013-2014 Akademik  Yılı’nı tamamlayacaklarını anımsatan Yrd.Doç.Dr. Buluş, “Mezuniyet töreninden sonra, taşınma işlemlerine başlamayı planlıyoruz. Yeni Akademik Yıl’ı, inşallah yeni binamızda açacağız.” İfadelerini kullandı. 

DESTEK SÖZÜ
Yeni binanın eksikliklerini tek tek not alan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da, başta okulun peyzaj çalışmaları olmak üzere, ihtiyaç duyulan her konuda, Belediye’nin devreye girip, destek vereceğini söyledi. Akay, “Yeni okulumu ben de gezme imkanı buldum. Gayet ferah ve görkemli bir yapısı var. Öğrencilerimizin, bünyesinde konferans salonlarından teknoloji sınıflarına ve çok amaçlı salonlara kadar, birçok imkanı barındıran komplike bir binada ders görmeleri, eğitim kalitesini de arttıracaktır. Dolayısıyla, Belediye olarak biz de, elimizden gelen desteği vereceğiz.” Şeklide konuştu.     

Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Öğr.Gör. Özlem Berkdemir ve Öğr.Gör. Metin Taşkın ile Belediye Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş’ün de hazır bulunduğu ziyaret, yeni binaya ilişkin görüş alışverişi ile devam etti