2013-12-17

Üniversite ile BSH arasında işbirliği protokolü imzalandıNamık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin, BSH Fabrikası bünyesindeki teknolojik imkanlardan yararlanmasını sağlayan işbirliği protokolü, Üniversite Rektörü Prof.Dr.Osman Şimşek ile BSH Genel Müdürü Dr. Juan İgnacio Conrat-Niemerg tarafından imzalandı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. işletmelerinde, eğitim öğretim programları kapsamında uygulama ve laboratuar dersleri, proje çalışmaları ve işyeri beceri eğitimi almaları amacıyla Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı.

İMZALAR ATILDI

İmza Töreninde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercan Buluş, Çorlu Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Serdar Osman Yılmaz ile BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Dr. Juan İgnacio Conrat-Niemerg ve akademik personel bulundu. İmzalanan protokol kapsamında Namık Kemal Üniversitesi ile BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, eğitim ve araştırma alanındaki tüm faaliyetlerini; her iki kurumun olanakları ve karşılıklı beklentileri çerçevesinde geliştirmeyi, sürekli ve üretken iş birliği oluşturması kararlaştırıldı.

ÖĞRENCİLERE STAJ İMKANI 

Protokol, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mesleki ve teknik uygulamalardaki bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla ortak eğitimler ve benzeri faaliyetler düzenlenmesini de içeriyor. Aynı zamanda Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Lojistik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı programı öğrencilerinin yaz stajlarını BSH bünyesinde yapabilmelerini ve BSH staj programı ve bölüm stajyer limitleri kapsamında, gerekli düzenlemeleri de Eğitim İş Birliği Protokol’ü kapsamında yer alıyor. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan BSH fabrikası ile işbirliği protokolü imzalayan Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, “Burası öğrencilerimiz için çok şanslı bir yer. Türkiye’nin önde gelen sanayi devleri burada üretim yapıyor. Öğrencilerimiz de bu firmalarda staj yaparak iş hayatına daha sıkı hazırlanıyorlar.” diye konuştu.