2015-04-15

Çerkezköy yeni bir vizyon kazandıÇERKEZKÖY’ÜN VİZYON NOKTALARINDAN BİRİSİ

Ziyarette konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Rektör Prof. Dr. Şimşek'in göreve geldiğinden bu yana Yüksek Öğrenimin gelişimine ve eğitim faaliyetlerine desteklerinin olduğunu dile getirirken " Çerkezköy Meslek Yüksekokulumuzda 1300’e yakın öğrencimiz var. Bu öğretim yılında Veliköy Mahallesi’ne taşındı. Binanın eksiklerinin tamamlanmasında Sayın rektörümüz elinden gelen tüm desteği verdiler. Şu anda öğrencilerimiz orada çok iyi fiziki şartlarda eğitim öğretimlerini devam ettirmekteler.  Burası Çerkezköy’ümüzün vizyon noktalarından birisi oldu. Bunun yanı sıra yüksekokul tarafından boşaltılan binanın onarımını ve tadilatını yapan rektörlük, bizlerin binadan yararlanmamıza vesile oldular. Oraya, Halk Eğitim Merkezimiz, Rehberlik Araştırma Merkezimiz ve Halk Kütüphanemizin taşınması için gerekli hazırlıklar yapılmakta. Bunlar da hakikaten çok önemliydi" ifadelerini kullandı.

DESTEKLERİNİ ESİRGEMİYORLAR

Kaymakam Kubilay, Halk Eğitim Kampanyası kapsamında birçok kurs açtıklarını dile getirerek "Meslek Yüksek Okulu'nun eski yeri bizim için daha merkezi bir yer olacak. Binanın tadilatını yaparak bu süreci hızlandıran ve bizlere kazandıran sayın rektörümüze bir kez daha teşekkür ediyoruz. Sadece Yüksekokul değil, eğitim öğretim ile ilgili bizlere desteklerini esirgemiyorlar. Katkılardan dolayı tüm Çerkezköy halkı adına, tüm kurum ve kuruluşlarımız adına teşekkürlerimi şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

ÇERKEZKÖY POTANSİYELİ FAZLA OLAN BİR İLÇE

Kaymakam Kubilay'ın ardından bir konuşma gerçekleştiren NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, göreve geldiğinden bu yana kendisini en çok rahatsız eden yerlerin Çerkezköy, Muratlı, Marmaraereğlisi ve Saray olduğunu ifade ederek "Üniversite’nin merkezinde güzel şeyler oluyor, kısa sürede ciddi gelişme kat ettik. Kampüsün hepsini buraya taşımamız imkansız. Ancak böyle Kaymakamlarımızın gayretleriyle, dönemin Belediye Başkanlarının gayretiyle, Çerkezköy’e bina kazandırdık. Eski binayı da 1995 yılından bugüne biz kullandık. Bakım ve onarımını yapmak da bizim görevimizdi. Önemli olan hizmetler ve kurumlar arasındaki uyumdur. Çerkezköy, potansiyeli fazla olan bir İlçedir. Fiziki mekan sıkıntımız vardı. İleri dönük belki farklı imkanlar olur, yeni bölümler açılır. Çerkezköy da arzu ettiğimiz manada güzelliklere kavuşur. Çabamız gençlerin iyi eğitim görmesi. Bunun için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜR EDEREK PLAKET TAKDİM ETTİ

Ziyarette yapılan konuşmaların ardından Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, bugüne kadar Çerkezköy'e yaptığı hizmetlerden dolayı Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek'e teşekkür ederek plaket takdim etti.

Kaynak: Çerkezköy Gazetesi