2014-06-06

‘Elif Gibi Sevmek’i anlattıNamık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Elif Gibi Sevmek’ konulu konferans gerçekleştirildi. ‘Elif Gibi Sevmek’ isimli kitabın yazarı Hikmet Anıl Öztekin’in ‘Elif Gibi Sevmek’i anlatırken konferans öncesi Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi semazen ekibinin sunduğu sema gösterisi ise büyük alkış topladı.

 Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi ve  Yönetici Asistanlığı 2. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Elif Gibi Sevmek’ konulu konferans gerçekleştirildi.


KONFERANS DÜZENLENDİ

Dün saat 14.00’te düzenlenen programa Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercan Buluş, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, ÇEMYO Akademik ve İdari kadrosu ile öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapmak üzere söz alan Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Taha Aslanlı Elif Gibi Sevmek kitabının Türkiye’de en çok satan kitaplar arasında yer aldığını vurgulayarak: “ Yüreği yakan her aşk, mutlaka şiir yazdırmıştır yüreği yanana. Evet, sevgimizi birçok şekilde dile getirme olanağımız var ama, değerli konuğumuzun kitabında ifade ettiği gibi ‘şiir, en güzel sevme hali’dir. Bugün yazdığı Elif Gibi Sevmek Kitabı en çok satanlar arasında yer alan başarılı bir şairimizi ağırlıyoruz. Duyguların bir akarsu misali kıvrım kıvrım gönlümüze akacağı bu güzel programımıza katılan bütün davetlilere çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

“8 YILDIR FAALİYETLER DÜZENLİYORUZ”
Taha Aslanlı’nın ardından konuşmasını yapan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya ise: “Bizleri buraya davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Biz Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi olarak 8 yıldır çeşitli organizasyonlar düzenleyerek engellilerimizi sosyal hayata kazandırmaya çalışıyoruz.” dedi.
 
“KİMSE SAKAT OLARAK DÜNYAYA GELMEK İSTEMEZ”
Kimsenin dünyaya sakat olarak gelmek istemediğini ifade eden Çetinkaya: “Bizler de neden sakat kaldığımızı ve sakat kalmamak için nelere dikkat edilmesi gerektiğini okullarda anlatıyoruz. Sizler de bizim geleceğimiz olarak ileride engelliler ile ilgili bilinçli çalışmalarda bulunun. Bizim bugün burada sahne alacak semazen ekibimizin yanı sıra tiyatro, Türk sanat müziği ekibimiz de var.” diye konuştu.
 
KENDİSİNDEN BAHSETTİ
Konferansı vermek üzere söz alan Hikmet Anıl Öztekin, çocukluğuyla ilgili bilgiler verdi. Öztekin: “Çocukluk dönemim boyunca bilinçli bir yalnızlık içerisindeydim. Sayısal derslerde sağladığım başarıyı sözel derslerde sağlayamadım. Sorunum hissettiğim inandığım sorunlar dışındaki sorunlara ilgisizliğimdi. Bu yüzden coğrafya, geometri gibi dersler bana çok cazip geliyordu.” Şeklinde konuştu.
ÜNİVERSİTE YILLARIMDA KULÜPLER KURDUM
İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olduğunu ifade eden Öztekin: “Üniversite yıllarımda da yalnız kalmayı tercih etmeme rağmen, kafamda bin bir fikir dolaşıyordu. Hayatımı planlı bir yaşam içerisinde sürdürmek bana manasız geliyordu. Anlık yaşıyordum. Çok asosyal bir insan olmama rağmen Üniversitede Türkiye’de bir ilk olarak Sigara karşıtı öğrenci kulübü kurdum.” Dedi.
“SİGARAYA GİDEN PARAYLA KÜTÜPHANE KURDUK”
Kurdukları kulüple birlikte sigarayı 170 öğrencinin bıraktığı bilgisini veren Öztekin: “Sigaraya giden parayı kulüpte tutarak Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bir kütüphane yaptırdık.  Bu tip sosyal sorumluluk çalışmaları benim ilgimi oldukça çekiyordu. Bu kapsamda Lösev’e de büyük katkılar verdik.” İfadelerini kullandı.
ÇİÇEK VE PLAKET VERİLDİ
Konuşmasının ardından Hikmet Anıl Öztekin’e plaket ve çiçek takdimi yapıldı. konferans çeşitli ikramların ardından sona erdi.