2013-12-23

ÇEMYO’ya Kaza Kırım Seti hediye edildiTekirdağ AFAD Müdürlüğü tarafından Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu'na kaza kırım seti hediye edildi. Özellikle trafik kazalarında yaralıların kurtarılmasında kullanılan setin, itfaiyecilik bölümü öğrencilerinin derslerinde uygulamalı olarak kullanılması düşünülüyor.

Kaza Kırım Seti'ni teslim eden AFAD Şube Müdürü Mehmet Coşkun ve Niyazi Komşu, setin hidrolik basınç sistemi ile çalıştığını belirterek, "Trafik kazalarında kesme ve ayırma işlemlerinin yapıldığı set, zaman kazanmak bakımından kurtarma ekibinin olmazsa olmazlarındandır" dedi.

AFAD Şube Müdürleri Mehmet Coşkun ve Niyazi Komşu tarafından Çerkezköy Meslek Yüksekokulu'na teslim edilen Kaza Kırım Seti, İtfaiyecilik Bölümü öğrencilerinin kullanımına sunuldu. Kaza Kırım Seti'nin teslimi sırasında konuşan AFAD Şube Müdürü Mehmet Coşkun, setin trafik kazalarında eşsiz bir hizmet çıkardığını belirtti. Coşkun, "Trafik kazalarında kapı ve tavanın kesilmesi ve ayrılması, ayrıca beton ayırma işlevleri bulunan set, uygulamalı olarak öğrencilerimize anlatılacaktır" diye konuştu. Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ercan Buluş da, Kaza Kırım Seti'ni yüksek okullarına bağışlamaları nedeni ile Rektör adına AFAD il Müdürlüğü'ne teşekkür etti.

Kaynak: 22 Aralık 2013, Çerkezköy haber gazetesi, Haber3, Çerkezköy Bakış gazetesi, Marasgündem, Marmara Haber,www.haberler.com