2014-10-15

ÇEMYO ÖĞRENCİLERİNE ORYANTASYON EĞİTİMİNamık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu 2014-2015 akademik yılında kayıt yaptıran 1.Sınıf öğrencileri için ‘Oryantasyon Eğitimi’ düzenlendi. Yüksekokul akademisyenleri tarafından verilen oryantasyon eğitiminde yeni kayıt yaptıran 320 öğrenciye ders seçimlerinin nasıl yapılacağından, ödev ve haklarının ne olduğu konusuna kadar bilgilendirme yapıldı.

Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu 2014-2015 akademik yılında kayıt yaptıran 1.Sınıf öğrencileri için ‘Oryantasyon Eğitimi’ düzenlendi.

Program açılışında konuşma yapan Çerkezköy Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercan BULUŞ öğrencilere Üniversitenin yapısı ve Yüksekokuldaki bölümlerin olanaklarından bahsetti.

AKADEMİSYENLERLE BİR ARAYA GELDİLER
Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu düzenlediği oryantasyon eğitimi ile Üniversite hayatına yeni başlayan öğrencilerin uyum sorunu yaşamaması adına akademisyenlerle bir araya toplayarak oryantasyon eğitimi verildi.
320 ÖĞRENCİYE BİLGİLENDİRME YAPILDI
Öğrencilerin ders seçimlerini nasıl yapacaklarından, haklarının ve ödevlerinin ne olduğu konusuna kadar bir dizi konuda Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu akademisyenleri tarafından yeni kayıt yaptıran 320 öğrenciye bilgilendirme sunumları yapıldı. Uyum etkinliğine katılan öğrenciler sunumdan çok etkilendiklerini, eğitim-öğretimin işleyişi ile ilgili bilgilendirilmelerinin önemli olduğunu ifade ettiler.

Kaynak:Çerkezköy Bakış Gazetesi